Jant Onarım, Yenileme ve Boyama

Aracınızı park ederken kaldırıma sürtmeniz veya taş, çakıl gibi sert bir cismin çarpması ile jantlarınızda oluşan derin çizikleri, sürtme izlerini veya hasarları dert etmeyin.

Özel ekipmanlarımız ve uzman ekibimiz ile jantlarınızı ilk günkü haline getiriyor; arzu ederseniz talep ettiğiniz renk ile sizinle birlikte yeniden tasarlıyoruz.

Jant Tamiri

Şık bir kıyafetin tamamlayıcısı nasıl kıyafet ile birlikte tercih edilen ayakkabılar ise, araçların görselliğini tamamlayan en önemli unsurlardan biri de aracın jantlarıdır.

Görselliğinin yanı sıra sürüş güvenliği anlamında da jantlar pek çok kişinin düşündüğünden çok daha önemlidir.

Günümüzde yüksek maliyetler nedeniyle aracınızın jantlarını değiştirmek oldukça pahalıya mal olabilir, ancak bu nedenle aracınızın hasarlı jantlarını kullanmaya devam etmek, jantlarınızı teknik bilgi ve deneyimi olmayan yerlerde onartmak veya üretim kalitesinden ve üreticisinden emin olamadığınız jantları aracınızda kullanmak sizi sürüş güvenliği anlamında büyük risklerle karşı karşıya bırakabilir.

Jant Hasarlarınızı İhmal Etmeyin

Aracınızın jantları, aracın kullanımı sırasında yol şartlarından kaynaklanan veya bir kaza sonucu oluşan zararlarla zaman içinde hasar görebilir. Kaldırıma sürtme, taş gelmesi, çukura düşme veya sert bir kasisten geçme gibi aksilikler jantlarınıza zarar verebilir. Hasarın büyüklüğüne bağlı olarak, zarar gören jantlar seyahat sırasında potansiyel bir tehlike unsuru haline gelebilirken;. jant şeklinin bozulmasıyla frenleme, yol tutuş ve sürüş konforu ile ilgili riskler oluşabilir.. Bu kadar büyük bir tehlike olmasa bile jantlarda zaman içerisinde oluşan hasarlar, kozmetik olarak hoş görünmeyebilir.

Jant Onarımı Uzmanlık Gerektirir

Bir jantın onarılarak kullanımına devam edilebilmesi için, jant üzerindeki hasarların işin uzmanları tarafından incelenmesi ve onarım sonrası jantların güvenli bir şekilde kullanımı için risk taşımadığına karar verilmesi gerekmektedir. Bilinçsiz ve teknik bilgiden uzak bir şekilde, gerekli teknik ekipmanlar kullanılmadan gerçekleştirilebilecek jant onarımları, sürüş sırasında hiç beklemediğiniz bir anda sizi büyük risklerle karşı karşıya bırakabilir. AntaMotion’da Auto King güvencesi ve tecrübemizle sunduğumuz tüm jant onarım ve yenileme hizmetlerimizde, sürüş güvenliğiniz en önemli önceliğimizdir.

Piano black, mat gri ya da kırmızı… Jantlarınızı Birlikte Yeniden Tasarlayalım

Jantlarınızın yıpranmış boyasını yenilemek hatta rengini değiştirmek istiyor olabilirsiniz.

Ancak unutmayın ki uzman olmayan yerlerde, gerekli hazırlık aşamaları ve boya fırınında profesyonel bir boyama süreci olmaksızın jantlarınızı zımpara yaptırıp direkt boya işlemine aldırırsanız, bu şekilde boyanan jantlarda ezikler ve derin çizikler kalıcı olarak kaybolmayacağı gibi ilk boyandığında göze hoş gelecek bu jantlar kısa bir süre içerisinde üzerindeki boyanın atması ile çok daha kötü bir görünüme sahip olacaktır.

AntaMotion uzmanlığı, özel ekipmanları ve kapsamlı boya atölyesi, jantlarınızı yeninden tasarlamak için size eşsiz bir hizmet kalitesi sunuyor.

Jantların Temizlenmesi

Öncelikle jantlar özel kimyasallar kullanılarak kir, yağ, fren tozu ve diğer kalıntılardan arındırılır ve jant yüzeyleri temiz hale getirilir.

Zımparalama / Kumlama

Jantların yüzeyini boyaya hazırlamak için zımpara ve kumlama aşamasına geçilir. Bu adımda, jantların yüzeyindeki boya tabakası veya cila çıkarılır.

Torna ve Macun

Jantların zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak belirli seviyeye kadar oluşan hasarlar, torna işlemi ile düzeltilir. Bu işlem ile yüzeyde oluşan deformasyonlar, macun ile pürüzsüz halde kapatılır.

Astarlama

Astarlama aşaması, jantın yüzeyinde düzgün bir tabaka oluşturarak boyanın tutunmasını destekler ve son renk katmanının daha sağlam olmasını sağlar.

Renk Seçimi

Jantlar onarım işlemlerini takiben tercihinize göre orijinal rengine boyanabileceği gibi, boya kartelamızdan tercih edeceğiniz parlak veya mat farklı renk tonlarına da dönüşümü sağlanabilir.

Boyama

Astar uygulamasının kurumasının ardından jantlar boya fırınına alınarak talep edilen renkte boya uygulaması yapılır. İstenilen renk ve görünümün elde edilmesi için birden fazla katman uygulanabilir.

Vernik Uygulama

Boyama işleminden sonra jantların yüzeyine bir vernik tabakası uygulanır. Vernik, jantların boyasını korurken, tercihe göre mat veya parlak bir görünüm sağlar.

Balans Ve Son Kontrol

Jantların yüzeyini boyaya hazırlamak için zımpara kullanılır. Bu adımda, jantların yüzeyindeki boya tabakası veya cilayı zımpara yardımıyla çıkarılır.

Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

BİZE ULAŞIN

Adres

Topçular Mah, Aspendos Blv, 1015 Sk, No: 9

Telefon

0 (242) 312 36 60

E-Posta

info@antamotion.com

WhatsApp

+90 531 285 13 74

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!