Kaput Koruma Filmi

Aracınızın ilk günkü güzelliğini kalıcı kılmak ve dış çevre faktörlerinden aracınızı korumak için Williams Car Care uzmanlığı ile ihtiyacınız olan çözümler AntaMotion’da!
antalya kaput koruma filmi

Aracınız ile gerçekleştirdiğiniz yolculuklarınızda, aracınızın karşıdan gelen dış etmenlerle ilk karşılaşan bölümü ön kısmıdır.

Şehir içinde yoğun trafik ortamında egzoz gazları, şehirlerarası yollarda aracın yüzeyine yapışan böcek kalıntıları, asfalt çalışmalarından gelecek zift ve mıcır parçacıkları veya park halindeyken güneş ışınlarının etkisi ya da ağaç reçineleri bu zararlı dış etmenlere örnek verilebilir.

Motor kaputunuzda bu gibi dış etmenler nedeniyle oluşabilecek sararma, solma, leke ya da çizikler, aracınızın bir yandan estetik görünümünü bozarak canınızı sıkacağı gibi diğer yandan ülkemizde bir aracı ikinci elde satmak istediğinizde motor kaputunda boya işlemi olması durumunda gerçekleşmekte olan yüksek değer kayıpları sizi önlem alma konusunda düşündürecektir.

Bu konuda aracınız henüz herhangi bir zarar görmeden önce motor kaputunuza kalite standartları yüksek malzemeler ve profesyonel uzmanlar tarafından kaput koruma filmi uygulaması yaptırmanız sizi bu gibi risklerden koruyacaktır.

Kaput koruma filminin faydası nedir?

Aracınızın motor kaputunu taş çarpmaları, güneş ışınları ve kuş pisliği gibi kimyasal maddelerden kaynaklı dış etkilere karşı korumak için kullanılan bir tür boya koruma filmidir.

Aracınıza uygulatacağınız bir kaput koruma filmi, seyir halindeyken aracınızın kaputuna çarparak boyasında zedelenmelere sebep olan birçok olumsuz etmenin önüne geçer.

Böylelikle aracınızın hem estetik olarak kötü görünmesini, hem de motor kaputunuzda gerçekleştireceğiniz onarım işlemleri nedeniyle ikinci elde oluşacak değer kaybını önleyebilirsiniz.

Kaput koruma filmi nasıl uygulanır?

Kaput koruma filmi uygulamasına başlamadan önce kaput yüzeyinin iyice temizlenmesi ve yüzeydeki harelerin giderilmesi gerekir.

Temizlenmiş ve tüm pürüzleri alınmış yüzeye kaput filmi yerleştiriliyor. Bu aşamada filmin altında kalan hava kabarcıklarının ve ölçünün alınması işlemleri uygulanıyor.

Kabarcıklar yok edildikten sonra kaputun üstü tamamen kaplanacak şekilde köşelerden kesim işlemi yapılıyor.

Kesim yapıldıktan sonra ısı tabancası veya fön makinesi yardımıyla filmin kaput üzerine daha sağlam bir şekilde oturması sağlanıyor.

Kaput koruma filmi aracınıza zarar verir mi?

Birçok uygulamada olduğu gibi kaput koruma filmi uygulamasında da kalitesiz, üreticisi bilinmeyen, gerekli standartları sağlamayan ürünler, işin uzmanı olmayan kişiler tarafından uygulandığı takdirde gerek uygulama, gerekse de ileri de söküm aşamasında aracınızda önemli hasarlar meydana gelebilir.

Kaput koruma filmi uygulamasında mutlaka dünya genelinde çeşitli testlerden geçerek kabul görmüş markaların ürünlerini, konusunda eğitimli profesyonel uzmanlara yaptırmanız gerekmektedir.

Kaput koruma filmi aracınızı dış etmenlere karşı korur.
Güneş Işınları

Özellikle Antalya gibi güneşin etkisinin yoğun olduğu bölgelerde araç boyalarının ilerleyen zamanlarda solma veya vernik atması gibi yıpranmaları söz konusudur.

Kaput koruma filmleri, aracınızın boyasını güneşin zararlı ışınlarını izole ederek korur.

Ağaç reçinesi

Çoğunlukla coğrafi koşullar kadar gölge olması açısından da ağaçların altına park edilen araçların üstünde ağaç reçinesi veya çam sakızı lekelerinin görülmesi kaçınılmazdır.

Yapışkanlığı oldukça yüksek olan ağaç reçinesi kuruduğunda boyayı yakar, yanlış uygulamalar ile çıkarılmak istenirse boyanın dökülmesine yol açar.

Kuş pislikleri

Kuş pisliklerinin sadece aracın kirlenmesine neden olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, ancak  bu pisliklerin pH seviyesi asit yağmurlarının pH seviyesiyle yarışabilir.

Bu dışkılar araca düştüğü anda yavaş yavaş nüfuz etmeye başlar. Eğer uzun bir süre bu pislikten kurtulmazsanız aracın boyası üzerinde kalıcı bir leke oluşmasına neden olabilir.

Böcek kalıntısı

Özellikle şehirlerarası yolculuklarda, doğal çevre koşularının etkisiyle çok sayıda böcek kalıntısı seyir halinde aracın yüzeyine yapışmaktadır.

Böceklerinin kalıntılarından ve bu kalıntılardan akan asidik sıvılardan aracınızın yüzeyi en az kuş pislikleri kadar olumsuz etkilenir.

Taş sıçramaları

Şüphesiz büyük bir taşın aracınıza vereceği zararı önlemek mümkün değildir, ancak özellikle tatil beldelerinde ve yol yapım çalışmalarında karşılaşılan küçük mıcır parçalarından korunmak için kaput koruma filmi etkili bir çözümdür.

Zift sıçraması

Aracına düşkün bir çok sürücünün kabusu, yol yapım çalışmalarında ziftli ortamlardan geçmek zorunda kalmaktır.

Siz ne kadar dikkat ederseniz edin, belirli bir sürati geçmeniz veya yanınızdan tamamen kontrolsüz geçen bir başka aracın etkisiyle aracınız bu ziftten etkilenir.

Kaput koruma filmi, ziftin araç yüzeyine ulaşmasını engeller.

Egzoz dumanı

Şehir içi yoğun trafikte veya şehirlerarası yolda ağır tonajlı bir aracın arkasına takılıp kaldığınızda, motor kaputunuzun yüzeyi sürekli öndeki aracın egzoz dumanına maruz kalır.

Öndeki araç bakımlı bir araç değilse, bu egzoz dumanından gelecek dumanın boya yüzeyinize olumsuz etkisi daha da fazla olur.

Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

BİZE ULAŞIN

Adres

Topçular Mah, Aspendos Blv, 1015 Sk, No: 9

Telefon

0 (242) 312 36 60

E-Posta

info@antamotion.com

WhatsApp

+90 531 285 13 74

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!