Güvenli Sürüş Eğitimi

Türkiye’nin en köklü Güvenli Sürüş Teknikleri Otoritesi Demir Bükey Akademi’den trafiğe kapalı alanda eğitim alın, trafikte daha bilinçli yol alıp risk almayın!

Araç kullanmayı kimden öğrendiniz?

Baba, anne, akraba veya bir tanıdıktan, değil mi? Peki araç kullanmayı size öğretenler, sizce bildiklerini kimden öğrenmiş olabilirler hiç düşündünüz mü? Ülkemizde maalesef araç kullanmayı öğrenmek veya bu konuda kendimizi geliştirmek için profesyonel kuruluşlar pek fazla bulunmuyor. Bu durum, sürücüden sürücüye doğru bilinen yanlışların aktarılması sonucunu doğuruyor. 1992 yılından bu yana Türkiye genelinde 200.000’den fazla sürücüye güvenli sürüş teknikleri eğitimi vermiş olan ve yurtiçi ve yurtdışı çeşitli kuruluşlardan akredite olan Demir Bükey Akademi, AntaMotion temsilciliğinde Antalya’da da hizmet veriyor. Araç sayısının gün geçtikçe artmasıyla birlikte trafik ortamında yol ve hava koşullarına bağlı oluşabilecek risklere karşı önlem almak amaçlı daha bilinçli sürücüler yetiştirmeyi hedefleyen defansif sürücülük eğitimleri ile Demir Bükey Akademi teorik ve uygulamalı çeşitli eğitim programları düzenliyor.

Güvenli Sürüş Eğitimleri size ne sağlar?

Güvenli Sürüş Eğitimleri, öncelikle eğitim sınıflarında verilen teorik eğitim, ardından ise trafiğe kapalı alanlarda verilen uygulamalı eğitimlerle araçlarınızın dinamik özelliklerini ve limitlerini tanımanızı sağlar.

Trafik ortamında karşılaşılabilecek risklere karşın farklı durumlarda uygulanması gereken doğru sürüş tekniklerinin detaylı olarak anlatıldığı bu eğitim programında, trafikte bir risk ortamına girmemek için alınacak önlemler ve bu şekilde bir risk ortamı ile karşı karşıya kalındığında neler yapılması gerektiği uzman eğitmenler tarafından teorik ve uygulamalı olarak katılımcılara anlatılır.

Kimler Güvenli Sürüş Eğitimi alabilir?

Güvenli Sürüş Eğitimleri, alışılmış ehliyet kursları gibi ehliyet almaya yönelik uygulanan bir program değildir.

Bunun çok ötesinde, ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen, belirli sürüş tecrübesine sahip olan sürücülere verilen bir eğitim programıdır.

Bu eğitim programında araç kullanımı ile ilgili trafik ortamında karşılaşılabilecek tehlike ve riskler karşısında doğru frenlemeden, doğru viraj dönüş tekniklerine kadar hayatta kalmaya ve sürüş güvenliğini artırmaya yönelik yapılması gerekenler katılımcılara teorik ve uygulamalı sürüş teknikleri eğitimleri ile aktarılır.

Bireysel katılımcıların yanı sıra çalışanlarına aktif olarak araç tahsis etmiş olan şirketler de, 6331 sayılı İş Güvenliği Kanunu’nun ilgili maddeleri kapsamında çalışanlarına bu eğitimleri aldırmalıdır.

Güvenli Sürüş Eğitimi neleri kapsıyor?

Trafik ortamında çeşitli yol ve hava koşullarında karşılaşılabilecek riskleri anlamak ve bu gibi risklerle karşılaşıldığında yapılması gerekenleri öğrenmek ile katılımcıları daha bilinçli birer sürücü haline getirmeyi hedefleyen güvenli sürüş teknikleri eğitimi, sınıf ortamında teorik, trafiğe kapalı pist ortamında ise uygulamalı olarak verilir.

Sürücüler, günlük yaşamda kullandıkları araçlarla eğitime katılarak bu araçların dinamiklerini ve sınırlarını daha iyi tanırlar.

Program kuru ve özel olarak hazırlanan kaygan zemin parkurlarından oluşur.

Araç hakimiyeti, doğru frenleme, manevra kabiliyeti, engelden kaçma gibi bir dizi uygulama eğitim kapsamında katılımcılara detaylı olarak anlatılır.

Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

BİZE ULAŞIN

Adres

Topçular Mah, Aspendos Blv, 1015 Sk, No: 9

Telefon

0 (242) 312 36 60

E-Posta

info@antamotion.com

WhatsApp

+90 531 285 13 74

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!