Süspansiyon Sistemi Kontrol ve Değişimi

Araç ve araç içerisindeki yolcuların sürüş güvenliği ve konforunu sağlayan süspansiyon sistemleri, yol ve kullanım koşullarına bağlı olarak zaman içerisinde yıprandığı için mutlaka düzenli olarak kontrol edilmelidir.

süspansiyon tamir merkezi

Süspansiyon sistemi, aracınızın tekerleklerinin yer ile temasının kesilmesini engelleyerek yol tutuşunu iyileştiren ve bu sayede araçta meydana gelen titreşimi azaltan, keskin dönüşlerde aracın savrulmasını engelleyen ve yoldan gelen sarsıntıların araç içerisinde daha az hissedilmesini sağlayarak yolcuların konforunu arttıran hayati bir sistemdir.

SÜSPANSİYON TESTİ SÜRÜŞ GÜVENLİĞİ İÇİN ÖNEM TAŞIR

Sürüş emniyeti ve konforu için üstlendikleri kritik rol itibariyle süspansiyon sistemlerinin belirli periyotlarda kontrol edilmesi gerekir. Bu amaçla süspansiyon sistemi içinde bulunan her bir parçanın tek tek kontrol edildiği süspansiyon testleri yapılmaktadır. Detaylı ölçüm cihazları kullanılarak, amortisördeki hava ve yağ basınçları ile bağlantı ve uyumluluk oranları, denge çubukları, sabit ve serbest askılar, yaylar, salıncak, viraj demiri ve amortisör mili dikkatli bir şekilde incelenir. Süspansiyon testi sayesinde, tüm sistem detaylı bir şekilde elden geçirilmiş olur.

SÜSPANSİYON SİSTEMLERİNE YÖNELİK GENİŞ HİZMET YELPAZEMİZ

Bosch Car Service deneyimimiz ve süspansiyon sistemleri konusunda eğitimli uzmanlarımız ile mekanik bakım/onarım hizmetleri sunduğumuz süspansiyon aksamları şunlardır:

Havalı (AIR) Süspansiyon Sistemi

Havalı süspansiyon sistemi, yolun durumuna göre aracınızın yükselip alçalmasını sağlayan sistemdir. Bu sistem araçların aerodinamiğini olumlu yönde etkilerken yol bozukluklarına karşı uyumu sayesinde de konforu arttırırlar. AntaMotion güvencesi ile Porsche Cayenne, VW Touareg, Volvo XC90, BMW 7 Serisi, Mercedes S Serisi gibi araçlarda yer alan bu sistemlerde herhangi bir arıza meydana gelmesi durumunda profesyonel çözümler sunuyoruz.

Amortisör Sistemleri

Yaylar ile iş birliği içinde çalışan amortisör sistemi, yayların hareketi sırasında dengeyi sağlamak ile görevlidir. Yayların açılması ve kapanması sırasında tek tesirli amortisörler sadece bir görev üstlenirken, çift tesirli amortisörler hem açılma hem kapanma sırasında görev alır.

Rot Kolları

Rot kolları, direksiyon kutusundan çıkan yönlendirme hareketlerini rot başlarına; onlarda hareketi tekerlek taşıyıcısına iletir. Bu aksamlarda oluşabilecek yıpranmalar, sürüş konforu ve güvenliğini olumsuz etkiler.

Askı ve Z Rotu

Stabilizatör olarak da bilinen askı rotları, Z rotları ve genel tanımıyla denge çubukları, bağlı oldukları tekerlekler arasında her türlü düzensiz dikey hareketi durdurarak aracın kaymasını azaltan süspansiyon elemanlarıdır.

Salıncak Kolu ve Rotiller

Motor arızası triger kayışının kopmasına yol açabilir. Rektifiye işlemi, motorun sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için gerekli olan bu tür sorunları çözmek için uygulanabilir.

Helezon Yayları

Performans kaybı, genellikle silindirlerdeki sıkışma kaybı, supap aksamlarındaki sorunlar veya yakıt sistemi problemlerinden kaynaklanabilir. Bu sorunlar rektifiye işlemi sırasında giderilebilir.

Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

BİZE ULAŞIN

Adres

Topçular Mah, Aspendos Blv, 1015 Sk, No: 9

Telefon

0 (242) 312 36 60

E-Posta

info@antamotion.com

WhatsApp

+90 531 285 13 74

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!