Motor Bakım, Onarım ve Rektifiye

İster ticari ister binek olsun; kilometresi dolan veya hasar almış motoru yeniliyor, gerekirse sandık motor ile değiştiriyor veya sadece üst kapak değişimi gerçekleştiriyoruz.

Antalya Motor Bakımı

Motor Rektifiyesi

Kullanım koşulları, toplam katedilen kilometre veya aracın genel durumuna bağlı olarak yıpranmış ve yenilenmesi gereken benzinli veya dizel motor ünitelerini, Bosch Car Service deneyimimiz ile üretici standartlarına uygun olarak rektifiye ederek ilk günkü performansına güvenle kavuşturuyoruz.

Zamana, kullanım koşullarına veya kilometreye bağlı olarak performansı ve verimliliği düşen bir motorun parçaların yeniden boyutlandırılması, çatlak onarımlarının yapılması ve kritik motor parçalarının değiştirilmesini kapsayan revizyon sürecini, üretici marka standartlarında gerçekleştiriyoruz.

HERŞEY GİBİ MOTORLARIN DA BİR ÖMRÜ VAR

Her şeyde olduğu gibi  araç motorlarının da ömrü doluyor. Yıllar geçtikçe aşınmış, sızdırmaya başlamış ve işlevini tam olarak yerine getiremeyen silindirler, pistonlar, krank mili, yataklar vb. parçaların kurtarılabilecek durumda olan aksamlarının talaşlı işlemler uygulanarak eski hâline getirilmesi, kurtarılabilecek durumda değilse yerine yeni yedek parçalar takılarak motorun revize edilmesi işlemine rektifiye işlemi denir. Motor yenileme, ömrünü doldurmuş içten yanmalı motorların tüm parçalarının veya bazı parçalarının değiştirilmesi olarak tanımlanır.


Motor rektifiye işlemine ihtiyaç duyan durumlar şunları içerebilir:

Motor Yağının Fazla Tüketimi

Yüksek yağ tüketimi genellikle segman ve piston halkalarındaki aşınma veya contalardaki sorunlardan kaynaklanabilir. Rektifiye işlemi sırasında bu parçalar kontrol edilir ve gerekirse yenilenir.

Soğuk Motordan Mavi Beyaz Duman Çıkması

Mavi beyaz duman, genellikle motor yağı veya soğutma sıvısıyla karışmış egzoz gazlarından kaynaklanır. Segman, supap contası veya silindir kapak contası gibi parçaların değişimi bu durumu düzeltebilir.

Motor Yağında Görülen Metal Talaşlar

Metal talaşlar, motor içindeki aşınma veya hasarın bir göstergesi olabilir. Rektifiye sırasında yağ kanalları temizlenir, silindir bloğu ve krank mil gibi parçalar kontrol edilir. Hasarlı parçalar yeniden üretilir veya değiştirilir.

Motor Yataklarında Çarpma Sesleri

Bu tür sesler genellikle aşınmış yataklardan kaynaklanır. Rektifiye işlemi sırasında bu yataklar kontrol edilir ve gerekirse yenilenir.

Motor Arızası Nedeniyle Triger Kayışının Kopması

Motor arızası triger kayışının kopmasına yol açabilir. Rektifiye işlemi, motorun sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için gerekli olan bu tür sorunları çözmek için uygulanabilir.

Motor Performansının Aşırı Şekilde Düşmesi

Performans kaybı, genellikle silindirlerdeki sıkışma kaybı, supap aksamlarındaki sorunlar veya yakıt sistemi problemlerinden kaynaklanabilir. Bu sorunlar rektifiye işlemi sırasında giderilebilir.

MOTOR YENİLEME HİZMETLERİ

Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

BİZE ULAŞIN

Adres

Topçular Mah, Aspendos Blv, 1015 Sk, No: 9

Telefon

0 (242) 312 36 60

E-Posta

info@antamotion.com

WhatsApp

+90 531 285 13 74

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!