Klima Bakım ve Onarımı

Bosch Car Service deneyimimiz ve bilgisayar kontrollü klima bakımı cihazlarımız ile aracınızın klima sisteminin bakımında AntaMotion profesyonelliğini tercih edin.

Oto klima tamiri

KLİMA SİSTEMİ BAKIMI

Her yıl soğutma maddesinin yaklaşık %8’ini kaybeden klima sisteminizi, yılda en az bir kez kontrol ettirmeniz büyük önem taşır. Düzgün çalışmayan bir aracın kliması, ısıtma veya soğutma işlemini tam olarak gerçekleştiremeyeceğinden, aracınızın motorunu zorlayarak yakıt tüketiminizi artırır ve sürüş konforunuzu azaltır. Klima sistemindeki filtrelerde zamanla bakteri ve küf oluşmasıyla araç içerisinde kötü kokular ve sağlık sorunu riskleri artar. Araç klima sistemi bakımı sırasında; polen filtresi, klima gazı, klima gazı kaçak tespiti, klima bakteri temizliği, klima kompresörü, klima termostatının bakımları yapılır. Bosch Car Service güvencesiyle uzman personelimiz, klima sisteminin kontrolü ve klima gazının yeniden doldurulması konularında özel eğitim almıştır.

 

KLİMA BAKIMINDA ALDATILMAYIN!

Aracınızın markası ve modeline göre klima sisteminizde hangi tip gaz kullanılabileceği değişir. Eski tip klimalarda R134 klima gazı kullanılırken, yeni tip klimalarda ise teknik içeriği daha farklı olan R1234YF klima gazı kullanılır ve bu tip gazın maliyeti, eski tipe nazaranen az 3 kat daha yüksektir. Yetkisiz servislerde uygun fiyat vererek müşteri çekmek amacıyla zaman zaman yeni tip klimalara, eski tip klima gazı kullanılabilmekte, bu durum klima sisteminizin bütünüyle arıza yapmasına yol açmaktadır. Klima gazı değişimlerinde, aracınızın klima tipine uygun doğru klima gazı kullanıldığından emin olun.

 

UZMAN TAVSİYEMİZ

Otomobilinizi klima sistemini tüm yıl boyunca kullanmanızı tavsiye ederiz. Keçelerin yağlanmasını sağlamak ve bu sayede kaçakları önlemek için sistemi her ay en az 10 dakika çalıştırmak en iyisidir. Düzenli çalıştırma aynı zamanda filtrede ne oluşması veya bakteri birikimi sonucu kötü kokular oluşmasını da durdurur.

Bakımı iyi yapılan bir klima ile açık havadan gelebilecek pek çok zararlı etkenden korunmuş olursunuz. Bakımı düzenli yapılan bir araç kliması ses kirliliğini, kötü kokuları ve bakteri oluşumunu engeller. Araç motorunu zorlamadığı için yüksek yakıt tüketimini önler ve yakıt tasarrufu sağlar. Ön cam buğusunun yetersiz çözülmesinin de önüne geçilmiş olunur. Bakımı düzenli yapılmış araç kliması sayesinde yolcu kabininde hava kirliliği minimuma iner.

KLİMA BAKIMINDA ALDATILMAYIN!

Klima sisteminizin düzenli bir şekilde bakımı yapılmaması durumunda soğutma suyu kaybına ek olarak bakteri ve mantar oluşabilir ve sisteminiz doğru şekilde temizlenmezse zamanla kötü kokulara yol açabilir. 

Klima sistemindeki filtrelerde zamanla oluşabilecek bu bakteri ve küfler, alerjisi olanlar için önemli riskler içerir.

POLEN FİLTRESİ
DEĞİŞİMİ

Aracınızın kliması her mevsim geçişinde mutlaka düzenli olarak kontrol ve bakım gerektiren standart bir donanımdır. 

Klima sisteminde bulunan kirliliği yok etmek amacıyla, sürüş koşullarınıza bağlı olarak yılda en az bir kere anti bakteriyel işlemden geçirmenizi ve polen filtresini değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

SAĞLIĞINIZ İÇİN ÖNEMİ BÜYÜK

Klima sisteminizin düzenli bir şekilde bakımı yapılmaması durumunda soğutma suyu kaybına ek olarak bakteri ve mantar oluşabilir ve sisteminiz doğru şekilde temizlenmezse zamanla kötü kokulara yol açabilir. 

Klima sistemindeki filtrelerde zamanla oluşabilecek bu bakteri ve küfler, alerjisi olanlar için önemli riskler içerir.

OTO KLİMA ONARIMI VE BAKIMI

KLİMA GAZI DOLUMU

Aracınızın ihtiyacı olan ağırlıktaki gazı önce sistem basınç kontrolü yapıyor, ardından dolduruyoruz.

Klima Kaçak Testi

Klima sisteminde kaçak varsa hem klima gazı hemen eksilecek hem de istediğiniz kadar soğutmayacaktır.

Klima Kompresör oNARIMI VE BAKIMI

Klima gazını araç içerisine veren ve kabini soğutan kompresör bozuk olabilir. Kompresörü söküyor, bakım veya onarımını yapıyoruz.

KLİMA SİSTEM TEMİZLİĞİ

Filtrelerin temizlenmesi, termostat kontrolü ve bakteri birikimine karşın temizlik yapılır.

Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

BİZE ULAŞIN

Adres

Topçular Mah, Aspendos Blv, 1015 Sk, No: 9

Telefon

0 (242) 312 36 60

E-Posta

info@antamotion.com

WhatsApp

+90 531 285 13 74

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!