Motor Temizliği ve Koruma

Motor temizliği ve koruma uygulamaları ile aracınızın ilerleyen süreçte motorunda oluşabilecek aşınma ve yıpranmalara karşı kolayca önlem almak istemez misiniz?

motor yıkatılır mı?

En son motor kaputunuzu ne zaman açıp durumunu kontrol ettiniz?

Eğer birkaç aydır bu işlemi yapmadıysanız kaputunuzu açtığınızda göreceğiniz manzara sizi ürkütebilir.

Değişen ve gelişen otomotiv teknolojisi ile birlikte kaputun altında yer alan motorların sağlıklı çalışabilmesi için bakımlarının aksatılmaması kadar, toz, kir, yağ gibi çevresel etmenlerden korunması da daha önem kazanıyor.

Motor aksamları üzerinde oluşan yağ tabakaları zamanla performans kayıplarına, ısınmalara ve hatta arızalara sebep olmaktadır.

Motor temizliği ve koruma uygulaması, araç içerisinde ve dışında yapılan temizlik kadar önemli bir konudur.

Bu temizlik yapıldıktan sonraki aşamada ise mekanik ve elektronik başta olmak üzere tüm aksamların korumasının yapılması sonrasındaki süreçte yıpranmayı ve aşındırmayı geciktirecektir.

Benzinli araç motor yıkamamotor temizlemek doğru mu

Neden motor temizliği ve koruması yaptırmalısınız?

Aracınızın motor aksamında zamanla çevresel etkenlerle oluşan toz, çamur, zift, yağ katmanları, kireç, demir tozları ve pas, ilerleyen zamanda motorunuzun sağlıklı çalışmasını olumsuz etkileyebilir.

Aracın motorunda gerçekleşebilecek basit bir arıza dahi zamanında doğru müdahale edilmediği takdirde ilerleyen süreçlerde yüksek servis maliyetleri ile karşı karşıya kalmanıza yol açabilir.

Aracın değerini koruması ve ilk günkü performansını sürdürmesi için alınabilecek basit önlemlerden biri de motorunuzun periyodik olarak temizliğini yaptırmaktır.

Motor temizliği nasıl yapılır?

Uygulama öncesinde aracın motoru çalıştırılarak göstergedeki uyarı ışıklarının durumu kontrol edilmeli ve ardından motorun soğuması için bir süre beklenmelidir.

Motor temizliği öncesinde kaputun altındaki tüm elektronik aksamlar mutlaka koruma altına alınmalıdır. Açıkta bulunan beyin kutusu, ABS, ECU, HCU, alarm ve xenon far beyin kutuları basınçlı sudan korumak amaçlı maskeleme yapılarak kapatılmalıdır.

Motor detaylı olarak Williams Car Care’in profesyonel ürünleri kullanılarak temizlenir, ardından yıkama ve kurutma işlemleri uygulanır.

Bu aşamada motorun temiz kalmasını ve aynı zamanda çeşitli hava koşullarına karşı dirençli olmasını sağlayan koruma uygulaması eğitimli profesyoneller tarafından titizlikle gerçekleştirilir.

Motor temizliği ve koruma uygulaması aracıma zarar verir mi?

Motor temizliği ve koruma uygulaması, teknik bilgisi yeterli olmayan kişilerce gerekli önlemler alınmadan uygulandığında aracınıza yüksek maliyetli zararlar verebilir.

Motor temizliği ve koruma uygulaması sırasında en sık yapılan hatalar, motorun yeterince soğuması beklenmeden veya elektronik ve hassas bileşenlere su sızmaması için gerekli önlemleri almadan, teknik bilgisi yetersiz kişilerce, kalitesiz temizlik ürünleri kullanılarak işlem yapılmasıdır.

Özetle, motor temizliği ve koruma, mekanik servis güvencesi olan kurumsal ve güvenilir yerlerde yaptırılması gereken önemli bir uygulamadır.

AntaMotion’da Bosch Car Service teknik deneyimi ile uzmanlarımız bu işlemleri yapmakta; işlem sonrası bilgisayarlı test cihazları ile motorunuzun tüm kontrolleri eksiksiz yapılarak aracınız size teslim edilmektedir.

Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

BİZE ULAŞIN

Adres

Topçular Mah, Aspendos Blv, 1015 Sk, No: 9

Telefon

0 (242) 312 36 60

E-Posta

info@antamotion.com

WhatsApp

+90 531 285 13 74

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!