Akü Bakımı ve Değişimi

Beklenmedik zamanlarda tatsız sürprizler yaşayıp yolda kalmamak için AntaMotion uzmanlarına akünüzü düzenli olarak kontrol ettirip ölçüm yaptırabilir, ihtiyacınız olması durumunda aracınız için en uygun aküyü tercih edebilirsiniz.

AKÜ KONTROL VE ÖLÇÜMÜNÜN ÖNEMİ

Düzenli akü kontrolü ve ölçümü ile azalan şarj kapasitesi, elektrolit seviyeleri veya kutup başı oksitlenmeleri gibi arızaya sebep olabilecek sorunlar önceden tespit edilir. 

Akünüzün yenilenmesinin gerektiğinin tespit edilmesi durumunda danışmanlarımız aracınız ve bütçeniz için size en iyi seçenekleri sunar.

DÜZENLİ AKÜ KONTROLÜ YAPTIRMAZSANIZ NE OLUR?

Aracınız ile hiç beklemediğiniz bir yerde ve zamanda yolda kalabilir, motorunuz çalışmayabilir, kontak anahtarını çevirdiğinizde hiç bir tepki alamayabilirsiniz. 

Özellikle kış koşullarının öncesinde bu kontrolü yaptırmak, hava koşullarının akü performansına olumsuz etkisi nedeniyle daha da önemlidir.

ARACINIZI UZUN SÜRE KULLANMAZSANIZ NE OLUR?

Bilinen en önemli akü bitme sebebi, araçların uzun süre park halinde bırakılıp kullanılmamasıdır.

Çalışmayan akü zamanla deşarj olarak boşalır.

Bu tarz sorunların yaşanmaması için aracınızı haftada en az bir kere 20 dakika boyunca çalıştırmanızı öneriyoruz.

START STOP SİSTEMLİ ARAÇLAR

Start-Stop sistemi olan araçlar, trafikte dur-kalk hareketlerinde sık sık marş yaptığı için daha fazla akü enerjisine gereksinim duyar. 

Dolayısıyla bu tip araçlarda standart akülerden daha yüksek çevrimli ve hızlı şarj edilebilir akülerin kullanılması gerekir.

Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

BİZE ULAŞIN

Adres

Topçular Mah, Aspendos Blv, 1015 Sk, No: 9

Telefon

0 (242) 312 36 60

E-Posta

info@antamotion.com

WhatsApp

+90 531 285 13 74

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!