Fren Onarımı ve Değişimi

Sürüş güvenliğiniz için kritik bir rol üstlenen frenlerinizin kontrolünde AntaMotion uzmanlarımız fren balataları, diskleri ve fren hidroliği dahil olmak üzere tüm aşınabilir parçaları baştan aşağıya inceler.

Fren Balatası ve Fren Diski Değişimi

FREN SİSTEMİ KONTROLÜ HAYATİ ÖNEM TAŞIR


Fren sisteminin çalışma şekli nedeniyle, yani metal bir diski kavramak amacıyla bir balata kullanıldığı için, fren sistemlerinde zaman içinde yıpranabilecek bir dizi bileşen vardır. Sonuç olarak, zaman zaman fren onarımı ve fren balataları, fren diskleri ve fren hidroliği gibi parçaların değiştirilmesi büyük önem taşır. Fren sisteminin durumunu değerlendirmek ve herhangi bir sorun oluşmadan önce parça değişimi gerekip gerekmediğini kontrol etmek için aracınıza düzenli bakım ve periyodik fren kontrolleri yaptırmanızı öneririz.

NE SIKLIKLA DEĞİŞTİRMELİ?


Farklı araçların, farklı şekillerde kullanılmasından dolayı, onarım veya değişim periyotları farklılık gösterebilir. Örneğin; dur-kalk trafiğinin yoğun olduğu şehir içi sürüş, otoyollardaki sürekli sürüşe göre fren sistemini daha çabuk bitirir. Bu nedenle, genellikle sadece fren hidroliği değişim periyodundan bahsedilebilir. Fren hidroliği, en fazla iki yılda bir değiştirilmeli, fren balataları ise daha hızlı aşınacakları için fren disklerinden daha sık değiştirilmelidir.

FREN Onarım ve değişim HİZMETLERİ

ABS FREN SİSTEMİ BAKIM VE KONTROLÜ

Ani frenlemelerde yol koşulları, hava koşulları ve araçlar ilgili diğer koşullar nedeniyle ortaya çıkabilecek lastik kilitlenmesi durumunu önlemek üzere geliştirilmiş olan ABS fren sisteminin düzenli olarak kontrol edilmesi önem taşır. Diagnostic cihazlarla yapılan ilk kontrollerin ardından uzmanlarımız diğer kontrol süreçlerini gerçekleştirerek test sürüşü ile kontrollerini tamamlar.

FREN HİDROLİĞİ DEĞİŞİMİ

Normal şartlarda kapalı sistem içerisinde uzun yıllar boyunca direnen fren hidroliği, nemin bulaştığı fren sistemi bileşenleri sebebiyle zarar görebilir. Kullanım tarihi geçen veya azalan hidrolik sıvısı, fren sisteminin performansını önemli ölçüde düşürerek geç veya az basınç oluşturur. Değişim yapılmadığı takdirde frenler patlayabilir veya boşalabilir.

FREN BALATA VE DİSK DEĞİŞİMİ

Fren disklerinin ömrü, sürüş koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Fren diskleri aşındıkça kalınlıkları azalır ve fren balataları ile temas eden yüzeyleri giderek incelir. Herhangi bir hasar veya çatlak olması durumunda disklerin değiştirilmesi gerekebilir.  Fren balataları zamanında değiştirilmeli ve fren sistemi sıvı seviyesi kontrol edilmelidir.

FREN MERKEZİ DEĞİŞİMİ

Fren merkezinin arızalanması frenle ilgili aklınıza gelebilecek türlü sorunlara neden olmaktadır. Frene bastığınızda aracınızın hiç durmamasından, sağa sola çekmesine, fren pedalının takılı kalması, geri gelmemesi ya da geriye gitmemesine kadar pek çok arızaya neden olabilir.

Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

BİZE ULAŞIN

Adres

Topçular Mah, Aspendos Blv, 1015 Sk, No: 9

Telefon

0 (242) 312 36 60

E-Posta

info@antamotion.com

WhatsApp

+90 531 285 13 74

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!