Triger Kayışı ve Eksantrik Zinciri Değişimi

Triger kayışlarını, belirli periyotlarla kontrol ederek üretici markaların belirlemiş oldukları standartlarda AntaMotion uzmanlığı ile yeniliyoruz.

triger kayışı değişim

Motordaki parçaların birbirleriyle senkronizasyonunu sağlayarak araçların güvenli ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayan triger kayışlarını, belirli periyotlarla kontrol ederek üretici markaların belirlemiş oldukları standartlarda AntaMotion uzmanlığı ile yeniliyoruz.

Gergi ve devirdaim rulmanı ile bir bütün olan triger kayışı, triger setinin önemli bir bileşenidir. Motorunuzun güvenli ve sorunsuz çalışması, triger kayışının doğru işlevini yerine getirmesine bağlıdır. Araç motorlarının çalışmasında önemli bir rol oynayan triger kayışı, volan dişlisinden motor supaplarına kadar olan bağlantıyı sağlar. Aracın modeline ve markasına göre farklı tasarımları olan triger setleri zamanla aşınabilir ve işlevini yerine getiremeyebilir. Bu nedenle, belirli aralıklarla triger setinin değiştirilmesi önerilir.


TRİGER KAYIŞI MOTOR SAĞLIĞI İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIR

Krank milinin hareketini eksantrik miline ileten ve supapların açılıp kapanmasını sağlayan triger kayışı, birçok araç modelinde devirdaim pompasını hareket ettirme görevini üstlenir. Bu işlem sayesinde motor soğutma sıvısının soğutma sistemi içerisinde rahatça ilerlemesi sağlanır ve motor sıcaklığının uygun çalışma sınırlarında tutularak aracın hararet yapmasının önüne geçilir. Çatlak ya da yıpranmış bir triger kayışı veya uzamış bir triger zinciri, motorda büyük masraflara yol açabilir.

 

TRİGER KAYIŞI NE ZAMAN DEĞİŞTİRİLİR?

Triger kayışının değişimi asla risk alınmaması gereken bir konudur. Kayış, gergi ve rulmanlardan oluşan bir set şeklinde değişmesi gereken triger seti, kullanım ömrünü tamamlamadan önce mutlaka yenilenmelidir. Farklı marka ve modellere yönelik araç üreticilerinin farklı değişim periyotları belirleyebildikleri triger setleri, genel olarak 90.000 km – 120.000 km aralığında ya da 3 yıl sonunda mutlaka yenilenmelidir.

Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

BİZE ULAŞIN

Adres

Topçular Mah, Aspendos Blv, 1015 Sk, No: 9

Telefon

0 (242) 312 36 60

E-Posta

info@antamotion.com

WhatsApp

+90 531 285 13 74

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!