Elektrikli ve Hibrit Araç Lastik Hizmetleri

Elektrikli aracınızın verimliliği, fren performansı ve kullanım ömrü için daha ağır yüke ve anlık yüksek torka dayanaklı, doğru ve kaliteli özel elektrikli araç lastikleri sunuyoruz.

elektrikli araca uygun lastik

Elektrikli tahrik teknolojisi, içten yanmalı araçlara göre motor gürültüsünü, emisyonları, bakım ve çalıştırma maliyetlerini düşürür.

Ancak, birçok elektrikli araç avantajıyla birlikte ağırlıkta önemli bir artış getirir. Bataryaların sahip oldukları ağırlık, elektrikli araçların lastiklerine ek bir yük bindirir. Elektrikli motor torkunun da olumlu ve olumsuz yönleri bulunmaktadır.

Bir yandan, anlık hızlanma mümkün olduğu için sürücülere büyük bir güç ve hız deneyimi sunar. Öte yandan bu yüksek anlık tork, lastiklere ek bir yük verir. Elektrikli araçlara özgü lastiklerin daha büyük yükler taşıması ve yüksek anlık torka dayanması gerekir ki bu da yüksek lastik aşınmasına yol açar. Bu nedenle elektrikli araçlarda daha dayanıklı yapılar ve güçlendirilmiş kauçuk bileşikler içeren lastikler kullanılır. Daha büyük kütle ve artan atalet, fren mesafesinin uzamasına neden olabilir.

Bu nedenle optimum kavramaya ayrı bir önem verilmektedir. Yüksek anlık tork, artırılmış ağırlık, uzun menzil ve düşük emisyon talepleri, minimum yuvarlanma direncine daha fazla ihtiyaç duyar. Bu nedenle elektrikli araç lastikleri daha yumuşak, enerji verimli ve düşük etkili bir sürüş sunma amacıyla tasarlanmıştır.

AntaMotion, elektrikli aracınıza üretici marka standartlarını karşılayan, yüksek kaliteli ve konforlu özel lastikleri, en ekonomik fiyatlarla sunarken, lastik sökme, takma ve bilgisayarlı rot balans hizmetlerini de zahmetsizce ayağınıza getiriyor.

 

Elektrikli veya hibrit otomobiller için yeni lastikler satın alırken göz önünde bulundurulması gerekenler kriterler

Elektrikli araçlara uygun yapı

İleri teknoloji ürünü aracınızı tamamlamak için elektrikli araç teknolojisine uygun lastikleri seçmelisiniz.

Elektrikli araçlara özgü lastiklerin daha büyük yükler taşıması ve yüksek anlık torka dayanması gerekir.

Doğru lastik yük endeksi

Aracınızın ağırlığını taşıyabilen uygun lastikleri seçmek, sürüş güvenliğiniz için büyük önem taşır.

Elektrikli araçların genellikle daha ağır olmaları nedeniyle daha etkili ve güçlü lastiklere ihtiyaçları vardır.

Bu bağlamda özellikle ağır yükler için tasarlanmış XL lastikleri düşünmek iyi bir seçenek olabilir.

Verimlilik için düşük sürtünme

Bir lastiğin yuvarlanma direnci, elektrikli otomobiller için giderek daha büyük bir önem kazanmaktadır.

Daha düşük yuvarlanma direnci, daha fazla elektrik menzili ve artan verimlilik anlamına gelirken aynı zamanda aracınızın sürdürülebilirliğine de katkı sağlar.

Daha kısa fren mesafesi için optimum kavrama

Daha fazla ağırlık aynı zamanda daha uzun fren mesafesi anlamına gelir.

Ancak, iyi bir lastik bu durumu telafi edebilir. Bu nedenle mümkün olan en iyi kauçuk bileşimini kullanmak önemlidir.

Sessiz sürüşe uygun sessiz lastikler

Motor sesinin bulunmadığı durumlarda düşük gürültülü lastikler, yolcu kabinine iletilen lastik gürültüsünü azaltarak daha sessiz ve sorunsuz bir sürüş deneyimine katkı sağlar.

Yüksek tork için yüksek dayanım

Elektrikli araçlar anlık torka sahiptir, yani gaz pedalına bastığınız anda hızlanırlar. Ancak elektrikli araçların yüksek anlık torku, aşınma ve yıpranma miktarını artırabilir.

Bu nedenle, elektrikli araçların lastikleri için kullanılan kauçuk karışımı, sadece iyi kavramaya değil aynı zamanda düşük yuvarlanma direncine de ihtiyaç duyar.

Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

BİZE ULAŞIN

Adres

Topçular Mah, Aspendos Blv, 1015 Sk, No: 9

Telefon

0 (242) 312 36 60

E-Posta

info@antamotion.com

WhatsApp

+90 531 285 13 74

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!