Klima Bakımı

İşi uzmanına bırakın

Aracınıza uygun doğru gaz seçimi ile
risk almadan klima bakımınızı yaptırın.

HEM ARACINIZ HEM SAĞLINIZ İÇİN!

Klima çoğu modern araçta standart bir özellikle haline gelmiştir ve uzun bir kullanım ömrü sağlamak için klimanın düzenli kontrol edilmesi gerekir. Klima sisteminizde, soğutma suyu kaybına ek olarak bakteri ve mantar oluşabilir ve sisteminiz doğru şekilde temizlenmezse zamanla kötü kokulara yol açabilir. En iyi çözüm, tüm bakterileri ve kirleri gidermek için sunduğumuz klima temizlik servisidir. Bu hizmetimiz ile klima sisteminde oluşabilecek kötü kokular ortadan kalacağı gibi sürüş esnasında dış havanın en iyi şekilde temizlenmesi sağlanır ki; bu da özellikle alerjisi olan kişiler için son derece önemlidir.

YILDA 1 KEZ MUTLAKA KLİMANIZA BAKTIRIN!

Klima sistemi olan araçlar yılda en az bir kez uzman bir servis tarafında kontrol edilmelidir. Zira sistem, her yıl soğutma maddesinin, yaklaşık %68’lik bölümünü kaybeder. Ayrıca, en önemli aşınan parça olan kurutucunun da durumunun kontrol edilmesi önemlidir. Bu parça, devridaim yapan soğutma maddesinden nemi almak ve mekanik aşınmayı azaltmaktan sorumludur. Klimanızın bakımını yaptırmak için en iyi zaman, havalar çok ısınmadan ve polenler, alerjisi olan kişileri etkilemeden ilkbahar aylarıdır. Bosch Car Service deneyimimiz ve teknolojik klima bakım/onarım ekipmanlarımızla, aracınızın klima sisteminin bakımında polen filtresi, klima gazı, klima gazı kaçak tespiti, klima bakteri temizliği, klima kompresörü ve klima termostatının bakımını eksiksiz olarak AntaMotion’da yaptırabilirsiniz.

KLİMA BAKIMINDA ALDATILMAYIN!

Aracınızın markası ve modeline göre klima sisteminizde hangi tip gaz kullanılabileceği değişir. Eski tip klimalarda R134 klima gazı, yeni tip klimalarda ise R1234YF klima gazı kullanılmaktadır. Yetkisiz servislerde uygun fiyat vererek müşteri çekmek amacıyla zaman zaman yeni tip klimalara, eski tip klima gazı kullanılabilmekte, bu durum klima sisteminizin bütünüyle arıza yapmasına yol açmaktadır. Klima gazı değişimlerinde, aracınızın klima tipine uygun doğru klima gazı kullanıldığından emin olun.

UZMAN TAVSİYEMİZ

Otomobilinizi klima sistemini tüm yıl boyunca kullanmanızı tavsiye ederiz. Keçelerin yağlanmasını sağlamak ve bu sayede kaçakları önlemek için sistemi her ay en az 10 dakika çalıştırmak en iyisidir. Düzenli çalıştırma aynı zamanda filtrede ne oluşması veya bakteri birikimi sonucu kötü kokular oluşmasını da durdurur.