Güvenli Sürüş Eğitimi

Risk almayın, eğitim alın

Trafiğe kapalı alanda verilen eğitimlerle risk almayın;
daha bilinçli yol alın.

GÜVENLİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ NEDİR?

Araç sayısının gün geçtikçe artmasıyla birlikte trafik ortamında yol ve hava koşullarına oluşabilecek risklere karşı önlem almak amaçlı daha bilinçli sürücüler yetiştirmeyi hedefleyen defansif sürücülük eğitimidir. Bu eğitimi tüm ehliyet sahibi araç kullanıcıları alabilir ve deneyimli eğitmenler tarafından verilen teorik ve uygulamalı eğitimler ile günümüz riskli trafik ortamında daha kontrollü birer sürücü haline gelebilirler.

Teorik Eğitim

TEORİK EĞİTİM

Trafik güvenliği ve sürücü bilinçlendirme konularının yanısıra yol ve hava şartlarına göre uyulması gereken şartlarına göre uyulması gereken şartlar anlatılmaktadır.

Görsel Eğitim

GÖRSEL EĞİTİM

Aracı doğru kullanmanın önemi ve sürüş esnasında yapılan hataların meydana getirdiği problemler ele alınmaktadır.

Uygulama

UYGULAMA

Farklı parkurlarda yapılmakta olan uygulamalarda sürücünün araca doğru yerleşimi, direksiyonu, gaz ve fren tepkilerini doğru kullanması, doğru manevra kabiliyetini geliştirmesi ve aracın tanıması için başta fren ve kaygan zemin sürüşleri olmak üzere farklı koşullarda alternatif sürüş programları uygulanmaktadır.

NEDEN BU EĞİTİMİ ALMALISINIZ?

Trafik kazalarını bireysel ve kurumsal eğitimlerle en aza indirmek ve defansif sürücülük ilkelerini benimsemek başta olmak üzere; trafiğe kapalı alanlarda verilen uygulamalı eğitimlerle, araçlarınızın dinamik özelliklerini ve limitlerini tanımanızı sağlamak amacıyla Güvenli Sürüş Eğitimini almalısınız.

Eğer çalışanlarına araç tahsis eden bir kuruluş iseniz, aynı zamanda 6331 sayılı İş Güvenliği Kanunu 4. Maddesinde tanımlanan İşverenin Genel Yükümlülüğü ve çalışanların mesleki risklerinin ile ilgili 7. Madde gereğince bu eğitimleri çalışanlarınıza vermeniz gerekmektedir. İlgili yasaya göre; işverenler, mesleki risklerin önlenmesi, eğitim ve bilgi verilmesi için gerekli çalışmaları yapmakla yükümlüdür. Mesleğini aracı ile icra eden çalışanların alması gereken eğitimlerden birisi de “Güvenli Sürüş Eğitimleri’dir.”

Otomobil
Otomobil

4 x 4
Hafif Ticari
Hafif Ticari
Ağır Vasıta
Ağır Vasıta